2025 legjobb receptjei és a legfinomabb ételek, amiket kóstoltam

A kedvenc ízeim 2025-ből
Mátrai borzaska

2025-ről már készítettem egy éves összefoglalót, de a gasztronómia rész olyan nagyra sikeredett, hogy úgy döntöttem, nem teszem bele, hanem külön cikket írok róla. Ebből megtudhatod, hogy melyek voltak a legnépszerűbb receptek és cikkek az oldalamon. Az év azonban nem csak a statisztikákról szól. Havi bontásban összegyűjtöttem azokat az ételeket is, amelyek számomra a legnagyobb gasztroélményt adták 2025-ben – legyen szó saját fejlesztésű receptekről vagy külső helyszíneken kóstolt fogásokról. Ez az összeállítás egyszerre inspiráció, visszatekintés és egy kis kulisszatitok arról, mi került az asztalomra az elmúlt évben. Tarts velem és inspirálódj, vagy csak ámulj el, hogy mennyi finomságot adott 2025! 🙂

A TOP5 legnézettebb recept

  1. Cukkini tócsni sütőben sütve
  2. Avokádókrém recept egyszerűen és gyorsan
  3. Csirkés saslik sütőben sütve
  4. Tárkonyos raguleves egészségesen
  5. Házi teljes kiőrlésű zsemle

A TOP5 legolvasottabb cikk

  1. 7 tortilla recept – reggelire, ebédre és vacsorára is!
  2. A gersli főzése
  3. Zöld turmix a fogyásért
  4. Mi a csuda az a granola és miért ne egyél belőle túl sokat?
  5. Őszi 1500 kalóriás diétás étrend

A fentiek azok, amelyek nektek a legjobban tetszettek. Most pedig jöjjenek azok, amelyek számomra a legfinomabb ételek voltak 2025-ben:

A legfinomabb étel, amit kóstoltam

január

  • A Mi Otthonunk Magazin-nal 2025-ben kezdődött az együttműködésünk és az első recept ez volt: Juhtúróval töltött gombafejek kuszkusszal és chimichurri szószos céklával
    Imádtam ezt a vega kombinációt, ami jól illett a januári elképzeléseimhez is, hogy kevesebb húst egyek.
  • Joghurtos pohárkrém gyümölccsel
    Egy kis maradék almás muffinból (amit még a magazinnak fotóztam be) készítettem egy pohárkrémet. A pohár aljára piskóta került, majd natúr joghurt összekeverve édesítővel és kollagénnel, áfonya lekvár, áfonya darabok, megint joghurt és végül piskóta. Brutál finom lett!
  • Nudlit készítettem teljes kiőrlésű lisztből. Diót is tettem a morzsába. Pont olyan finom lett, mint amilyet még korábban a Séf Asztala étteremben ettem.
nudli recept baracklekvárral

február

  • Lasagne-t sütöttem. Ezt most úgy csináltam, hogy több besamelt készítettem és minden réteg közé került belőle, nem csak a tetejére. Sokkal finomabb lett így és szaftosabb. Nagyon jól esett egy hideg napon.
  • Knédlis leves: sajtos-sült lepény levesben (Kaspressknödel leves)
    Először Ausztriában, egy kis vendéglőben kóstoltam ilyen finomságot. Egy forró zöldséglevest kaptam, amiben egy zsemlegombóc szerű lepény terült el nagy büszkén. Februárban elkészítettem a saját verziómat és nagyon ízlett. Hideg téli napokra ajánlom.
  • Pad thai ihletésű csirkés-zöldséges tészta
    Február 13-án csináltam egy saját fejlesztésű Pad Thai-t. Nagyon bejött az íze. A szósz is remek lett. 
pad thai recept

március

görög egytálétel

április

répafőzelék csirkecombbal

május

  • Orecchiette tészta sült cukkinivel és ajvárral
    Nagyon megtetszett a boltban ez a kis fülecske alakú tészta. Nem tudtam, hogy mi fog még belőle készülni, mikor megvettem. Végül egy húsmentes, 20 perc alatt elkészíthető, mediterrán hangulatú ebéd lett. Imádtam.
Orecchiette tészta ajvárral és cukkinivel

június

  • Részt vettem egy Indiai főzőkurzuson, ahol számtalan finomságot készítettem. Beszámoló itt: Az indiai konyha titkai
  • Cukkinisaláta málnával és fetával
    2025-ben a legkedveltebb alapanyag nálam nem a pisztácia volt, hanem a málna! Mindenbe is tettem málnát – igen, salátába is! 🙂 Nyári kánikulában a legfinomabb ebéd volt ez a saláta.
cukkinisaláta

július

  • Kismaroson a Patak Vendéglőben isteni ebédet ettem: a húsleves olyan ízű volt, ahogy a nagymama csinálta régen. A második fogás pulykamell Juhász módra volt, ami azt jelentette hogy brokkolival és juh sajtkrémmel töltött rántott húst kaptam. Hozzá krokettet kértem, ami az egyik legfinomabb burgonyás köret volt, amit 2025-ben ettem. Kívül ropogós golyók és belül puha finom krumplis íz.
  • Udon tészta, sertésszűz és pirított zöldségek wokban
    2025-ben vettem egy új wokot és egy igazán finom étellel avattam fel: szűzpecsenyét sütöttem benne, amit udon tésztával és sok zöldséggel kínáltam. 
  • Gödön a Belga Étteremben isteni Mátrai borzast ettem steak burgonyával és kovászos uborkával. Erre a helyre még vissza kell menni.
Mátrai borzaska

augusztus

pisztáciás túrógombóc

szeptember

  • Őszi Buddha-tál sütőtökkel és céklával
    Imádtam ezt a vega kombinációt a húsmentes napokon.
  • Nem recept, inkább ötlet: a tojásrántotta tetejét megszórni magokkal (tökmag, napraforgómag, stb). Azóta így fogyasztom a rántottát.
  • Révfülöpön a Semola Pastfood nevű helyen ettem életem legfinomabb sütőtökös tésztáját. Különleges radiatori házi tészta, apró sütőtök darabok, vékonyan szelt és ropogósra sütött tök, rozmaringolaj és egy isteni füstölt gomolya volt habként rajta. Mennyei finomság!
sütőtökös tészta

október

  • Tiszakécskén a Barack Resort fürdő éttermében egy nagyon finom csirkepaprikást ettem nokedlivel és kovászos uborkával. Mindkettő nagyon ízlett. A csirkepaprikás egy krémes szaft volt és rá grillezett csirkeként volt rátéve a hús. Nagyon jól volt elkészítve.

november

mézeskalács recept

december

  • Gödöllői töltött csirkecomb rizibizivel
    Ahogy bejött a jeges idő úgy vágytam a falósabb ételekre, mint amilyen ez a májas töltelékkel készült csirkecomb. Nagyon jól esett.
  • Nagyon ízlett a BBQ quesadilla a VIBE Bistro – Szentendre elnevezésű hangulatos kis helyen. Imádom azt a salátát is, amit adnak hozzá: balzsamecetes öntet és rengeteg gyümölcs.
Vibe Szentendre

Összegzés

Ez a cikk egy igazi évösszegző válogatás mindazoknak, akik szeretik a finom, tudatos ételeket és a gasztronómiai inspirációt. 2025-ben sokféle étel bűvölt el. Nem tudnék egy kedvencet kiemelni. Azt hiszem, hogy az ember kedvenc étele függ az aktuális hangulatától, állapotától és nemcsak az ízek és állagok befolyásolják, hogy mire mondjuk azt, hogy ez nagyon ízlik. Néha imádom a sült krumplit és nagyon kívánom is, de van amikor inkább egy könnyű salátát jobban tudok értékelni. Az biztos, hogy 2025-ben minden finomságot, amire vágytam megkaptam vagy megcsináltam magamnak. Ezért is nagyszerű dolog, ha az ember tud főzni. Olyat készít magának, amilyet szeret.

Remélem, hogy ez a válogatás inspirál majd téged is és ötleteket ad ahhoz, hogy mit főzzél. Mentsd el magadnak és vedd elő minden hónapban, ha új ötletekre vágysz.

Ez bejött? Van még onnan, ahonnan ez jött. 🙂 Iratkozz fel a hírlevelemre!

Ez is érdekelhet:

Mi jár a fejedben?
Kíváncsi vagyok a véleményedre, tapasztalataidra. Oszd meg velem!

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük