A tökéletes harmónia: tejföl, sonka, sajt és snidling
A palacsinta nem csak édesen finom. Sós tésztát is készíthetsz és megtöltheted a legjobb hármassal: tejföllel, sonkával és sajttal. Ehhez pedig már csak egy kis friss snidling kell, hogy tökéletes legyen a harmónia. Ebédre vagy vacsorára is jó választás, ami után mind a tíz ujjadat megnyalod majd! 🙂
Milyen lisztet használj fehér liszt helyett? Tudd meg innen.
Az elkészült palacsintákat érdemes finomságokkal megtölteni és sütőben kicsit átsütni.
Krémes belső fogad, ahogy szétvágod. Élvezd az olvasztott sajt keveredését a sonkával és tejföllel!
A tejfölös töltelékhez jól illik a snidling.
Fogyaszd langyosan egy adag salátával.
Sajtos-sonkás palacsinta különlegesség
Hozzávalók
- 1 db tojás
- 1 teáskanál só
- 80 g zabpehelyliszt
- 50 ml szénsavas víz
- 100 ml tej (1,5%-os)
- 1 teáskanál olívaolaj a sütéshez
töltelék:
- 110 g tejöl (12%-os)
- 60 g sonka (válassz magas hústartalmú, legalább 85%-os sonkát!)
- 50 g trappista sajt
- 10 g finomra vágott friss snidling (újhagymával helyettesíthető)
- só
- őrölt fekete bors
A tetejére
- 30 g tömlős sajtkrém (natúr)
- 50 g trappista sajt
Elkészítés
- A tojást üsd fel, és tedd egy keverőtálba. Sózd meg, add hozzá a lisztet, öntsd fel tejjel és vízzel. Egy habverő segítségével keverd teljesen csomómentesre. A tésztát szinte azonnal használd fel, mert ha állni hagyod, akkor be fog sűrűsödni.
- Az olajat mérd ki, és egy kis tálban tedd a tűzhely mellé egy szilikon ecsettel. A felforrósított palacsintasütőt az ecset segítségével kend meg. Erre egy merőkanálnyi tésztát tegyél, oszlasd el egyenletesen és süsd meg mindkét oldalát. 3 db palacsintát fogsz így kapni.
- Melegítsd elő a sütőt 200 °C-ra. Én alsó-felső és légkeverés sütést használtam.
- Reszeld le a 100 g sajtot.
- Készíts el a tölteléket. Ehhez tedd egy keverőtálba a tejfölt. Add hozzá a kockázott sonkát, a finomra vágott snidlinget, és a sajt felét. Sózd és borsozd, majd keverd el.
- Vegyél elő egy hőálló tálat és locsold meg egy kevés olívaolajjal az alját.
- A palacsintákat kend meg egyenletesen a töltelékkel, majd hajtsd háromszög alakra. Helyezd a töltött palacsintákat a hőálló tálba egymást kicsit fedve.
- A tömlős sajtból nyomj egy keveset úgy, hogy minden palacsintára jusson belőle. Szórd meg a maradék reszelt sajttal a palacsintákat és locsold meg még egy kevés olívaolajjal is.
- Tedd be az előmelegített sütőbe és süsd kb. 10 percig vagy ameddig a sajt rá nem pirul a tetejére.
- Tálalásnál szórd meg még snidlinggel és sonkadarabokkal is. Fogyaszd langyosan egy adag salátával.
Diétánál erre figyelj!
Ez bejött? Van még onnan, ahonnan ez jött. 🙂 Iratkozz fel a hírlevelemre!
Vélemény, hozzászólás?