2025 az átrendeződés éve volt – éves összefoglaló
Miről szólt 2025 és mit várok a jövőtől?

2024-ről nem készítettem éves beszámolót. Ennek oka az, hogy havi riportokat írtam. Ez a forma viszont nem vált be, így tavaly már nem folytattam. A 2025-ös évemet ebben a blogbejegyzésben foglalom össze. Bloggerként mutatom be, hogy milyen volt az előző év és mit várok 2026-tól. Tarts velem, hátha találsz benne motivációt, inspirációt vagy legalábbis megérted, hogy mit miért csinálok.
Mi értelme éves összefoglalókat készíteni?
Egy év sok idő egy ember életében, és ha nem állunk meg időnként visszatekinteni, akkor úgy megy el, ahogy a felhők mennek az égen. Szinte csak egy pillanat az egész – és már el is fújta a szél. Mi marad meg belőle? Talán az emlékek. Esetleg az érzések. Elképzelhető, hogy nagy tanulságok is. Úgy hiszem, ha figyelmes vagyok, akkor több mindent is el tudok raktározni egy évből, ami segít felkészülni a következő évre.
Másrészt, ha már több éve írom az éves összefoglalókat, jó lesz majd egyben is végigolvasni egyszer, és felfedezni benne mintákat. Én olyan ufó vagyok, aki nemcsak megélni szereti a pillanatot, hanem a végén kielemezni is, mert szeretném tudni, hogy mi, miért történik. A kedvenc kérdésem: mi a dolgok mozgatórugója?
Éves elemzés = válasz arra, hogy hol tartok most
Olyan ez, mint a fogyókúra: ha nem tudod, hol vagy jelenleg, és hová kellene eljutnod, hogyan lehetne sikeres a fogyás? Ha nem tudod, hogy mitől híztál el, hogyan tudnád megállítani a hízást? A válasz az elemzés. Átgondolni, hogy mi, miért történik. Adatokat gyűjteni és kielemezni. Például a fogyásban az segít, ha írsz egy pár napos étkezési naplót. Ilyen adatgyűjtést csináltam én is. Naplót vezettem 2025-ről életterületenként és havi bontásban. Ennek vezetése, majd év végén a visszaolvasása nagyon sokat segített abban, hogy megértsem a történéseket. A lelki dolgok előtt viszont előbb jöjjenek a számok!
2025 számokban
- Feltöltött receptek száma: 49 (2024: 49)
- Megírt cikkek száma: 20 (2024: 59)
- Elkészített videók száma: 19 (2024: 0)
- Új termékek száma: 0 db (2024: 4)
- Hírlevél feliratkozók száma az év végén: 1590 (2024: 1442)
- Hírlevél megnyitási arány: 50% (2024: 59%)
- Instagram követők száma: 3307
- Facebook zárt csoport tagok száma: 115 (2024:0)
- Facebook követők száma: 14 ezer
- Pinterest követők száma: 362
- YouTube feliratkozók száma: 96 (2024:0)
- Együttműködések száma: 1 db (2024: 0 db)
2025. újításai a blogon
Dizájn és felhasználói élmény
- Januárban megújult a blogom külseje és a motorháztető alatt is történtek változtatások. Ettől sokkal szebb, modernebb, gyorsabb és használhatóbb lett az oldal. Új menürendszert alakítottam ki, amely segít könnyebben eligazodni abban a sok tartalomban, ami a blogon fent van. Például lett egy Kezdd itt! menüpont is.
- Ebben az évben nem volt új kiadványom, mert időmet arra használtam fel, hogy az összes meglévő kiadványomat átnéztem, aktualizáltam és mobilbaráttá tettem.
Számtalan új téma jelent meg 2025-ben a blogon. Például:
- mediterrán diéta
- anyagcserét segítő rostdús táplálkozás
- vegán receptek
- Sokkal kevesebb cikket írtam, mint tavaly. Viszont elkészítettem az életszakaszokról szóló cikkeket, melyeket nagyon fontosnak tartok ahhoz, hogy megértsük mi zajlik bennünk nőkben.
A marketingben, kommunikációban is sokat fejlődtem. Például:
- Készítettem egy felmérést, hogy lássam hogyan szoktátok használni a kiadványaimat – ennek eredménye lett az, hogy meg is újítottam mindet.
- Készítettem egy zárt Facebook csoportot azok számára, akik vásároltak valamilyen terméket. Ebbe a Facebook csoportba teszem ki elsőként az újdonságokat. Bármely termékem megvásárlásával bekerülhetsz a csoportba.
- Végre elkezdtem videózni! Ez a célkitűzés már 2022 óta ott volt a listám élén, de mindig csak halogattam. A cél az volt, hogy elkészítsem az első videómat. Nemcsak egyet készítettem, hanem az év végéig 19 rövid videót töltöttem fel Instagramra és YouTube-ra.
- Elkezdtem használni a Reddit-et. Már itt is megosztom a receptjeimet.
Ezeket tettem az egészséges életmódért
1. Többet pihentem
2024 év végén több pihenést és kikapcsolódást tűztem ki célul és ezt 2025-ben meg is valósítottam.
Rájöttem, hogy a kikapcsolódásomért csakis én vagyok a felelős. Nekem kell tudnom, hogy mire vágyok és hogy hogyan tudom megvalósítani, legyen az squash, wellness vagy bármi más. Van, amikor egy séta is feltölt. Olykor ingerek kellenek és emberek közé vágyom. Néha elég egy meditáció is. Általában a squash és a hobbijaim töltöttek fel a leginkább ebben az évben. Ezek mellett nagyon sokszor fizikai pihenésre volt szükségem. Mikor megkérdeztem magamtól, hogy mire vágyom valójában, a válasz sokszor egy nagy alvás volt.

2025-ben úgy érzem, többet pihentem és tudatosan leválasztottam magam a munkáról. Lehetőségem volt minden hónapban kivenni szabadnapokat és ezt feltöltődésre fordítani. Már nem égettem két végén a gyertyát, mint ahogyan korábban. Megértettem, hogy akkor tudok jól teljesíteni a munkában, ha a pihenést is legalább annyira komolyan veszem, mint bármelyik projektemet. A work hard, play hard elvet a gyakorlatban is alkalmaztam.
2. Rendszeresen mozogtam
Régóta vágytam arra, hogy rendszeresen mozogjak, de a munka mindig nagyobb részt hasított ki magának és nem volt már erőm és időm a mozgásra. Az év elején még rengeteg bizonytalanság nyomasztott a téren, hogy mit mozogjak, hol és mikor lesz rá időm. Az év végére viszont kialakult egy stabil rutin a testmozgásban.


Squash, saját testsúlyos edzések, súlyzózás és sok-sok séta kapott helyett a heti testmozgás rutinban. Különösen élveztem azt, hogy jó időben, hétvégén biciklitúrákra vagy kirándulásokra mentünk a családdal és barátokkal. Idén is számos új helyet fedeztem fel Magyarországon belül.

Az év végére kialakítottam egy tracker-t, amiben heti szinten vezettem, hogy mennyit mozogtam. Visszanézve azt láttam, hogy szinte minden héten kipipáltam a heti 3 mozgást (és gyakran ennél többet is). Ez a tracker motivált is, mert sokszor ránéztem és ha azt láttam, hogy nincs meg a heti 3, akkor igyekeztem megcsinálni. Ennek ellenére nem váltam görcsössé, pont ellenkezőleg: megtanultam élvezni a testmozgást.
Teljesen átalakult a sporthoz való viszonyom. Korábban azért sportoltam, hogy fogyjak. Most nem ez volt már a szempont. Hanem az, hogy jól érezzem magam. Rájöttem, hogy mennyire feltölt energiával, ha sportolok. Ha kimaradt valamiért pár hét, akkor szorongás tört rám és ha mozogtam, akkor ez eltűnt és egyből jobb lett a kedvem.
A tanulság az volt még, hogy itthon is lehet mozogni. A súlyzózás vagy a saját testsúlyos edzéseim itthonról is remekül megoldhatóak. Nem kell eljárnom edzőterembe vagy jóga stúdióba. A squash más, mert ehhez nehéz partnert találni. Sokat küzdöttem azzal, hogy a barátaim, akikkel eddig játszottam, sokszor nem értek rá. Ősszel beiratkoztam egy squash edzőhöz, akitől nagyon sokat tanultam. Jobb lettem a játékban és örültem annak, hogy kialakult egy fix időpont, amikor mindig tudok játszani. A squash a kedvenc sportom továbbra is. Fizikailag nagyon igénybe vesz, de lelkileg nagyon sokat ad.
3. Megtanultam mértéket tartani
Az év folyamán rengeteg könyvet olvastam az egészséges életmódról és ezek nem voltak rám jó hatással. Teljesen összezavartak, hogy mit, mennyit és mikor kell enni.

Először próbáltam teljesen lemondani dolgokról (cukor, alkohol, tej, kávé, hús), majd rájöttem, hogy a teljes tiltás nem jó. Mértéket kell tartani. Az év végére rendet tettem a fejemben annak kapcsán, hogy mi a jó nekem.
Nem szoktam le semmiről, csak megtanultam mértéket tartani és ebben egy furcsa dolog segített: elmentem a szokásos fogorvosi szűrővizsgálatra és kiderült, hogy rosszul mosok fogat. A probléma nem csak a technikámmal volt, hanem a gyakorisággal is. A fogorvosom megtanított a helyes technikára és gyakoriságra. Ez pedig hozzájárult ahhoz, hogy kevesebb édességet kívántam. Ennek hatására kevesebb kávét ittam és kevesebb cukros ételt fogyasztottam. Úgy voltam vele, hogy ha már megmostam a fogamat, akkor nem fogok rögtön enni vagy inni valamit rá és nem is kívántam az édességet, mert egy kellemes mentolos íz megakadályozta a sóvárgást.
Év végére bevezettem a heti 1 nap húsmentes/halas étkezést is. Nem akarok vega lenni, de mértéket szeretnék tartani a sok húsos étkezésben, mert ha nem figyelek oda, akkor minden nap eszem húst.
A rostban gazdag ételek fogyasztása és a mediterrán diéta elvei sokat segítettek abban, hogy kevesebb legyen a hús a tányéromon.

4. Jobb lettem önmenedzselésben
1:0 a Post-it-ek javára
Az évek során számos módszert alkalmaztam arra, hogy menedzseljem azt a sok feladatot, ami napi szinten vár rám a bloggal kapcsolatban. Trello, Google Drive, naptárak és még számos eszköz segít ebben. A leghatékonyabbnak viszont még mindig a fizikai, kézzelfogható naptárt tartom, amelybe beírom a feladatokat. Vannak olyan feladatok is, amelyek hetente ismétlődnek (például hírlevelet küldeni) ezek Post-it-eken csüngnek a naptáramba és ha elvégeztem a feladatot, akkor csak át kell ragasztani a következő hétre. A rendszeresen ismétlődő havi feladatokból viszont a Google Naptárban is tettem jó párat. Ennek az az előnye, hogy értesítést küld róla a telefonom. Viszont ha véletlenül kinyomom, akkor eltűnik, így a fontosabb feladatok inkább a Post-it-en a naptárban vannak.
2025-re kialakult már egy stabil rutin a rendszereim használatában és úgy hiszem, még sosem voltam annyira hatékony, mint ebben az évben. Mindennek megvan a helye, ideje és pontosan átlátom, hogy mi hol van, mit mikor kell csinálni. Imádom ezt a rendszert és azt, hogy sokkal hatékonyabb lettem általa.
Az év örömei
Számtalan pozitív visszajelzést kaptam idén a blogommal kapcsolatban. Egy fotós barátom például megdicsérte az ételfotóimat. Sokat jelentett számomra egy szakember dicsérete. A Mi Otthonunk Magazin felkért arra, hogy küldjek recepteket a kiadványukba (2025-ben négy alkalommal jelentek meg a receptjeim ebben a kiadványban.) A termékeimet is sokan dicsérték és a receptek alatt is szépen sorakoznak már a pozitív visszajelzések.
A legnagyobb öröm számomra az volt idén, hogy ilyen szép számmal kaptam üzeneteket tőletek, amiben elmondtátok, hogy milyen nagy segítség nektek az, amit csinálok. Jó érzés, úgy alkotni a receptjeimet, írni a blogomat, elkészíteni a kiadványaimat, hogy tudom: ez másoknak is hasznos.
Ezt a blogot nem a pénzért csinálom. 2025-ben annyi bevételem volt belőle, hogy éppen fedezte a bloggal járó kiadásokat. A blogra nem illő, képes hirdetéseket továbbra sem szeretnék kitenni az oldalra. Bár ezekből biztosan jó bevétel lenne, de teljesen ellentétes azzal, amit képviselek. Ez a blog számomra egy olyan hobbi, ami boldogságot nyújt számomra és a legjobb az egészben az, hogy nemcsak nekem, hanem másoknak is örömet jelent.
Az év nehézségei
2025-ben állandó változásokat kellet átélni a technológiai újítások terén. Az AI generált tartalmak világában, amikor percenként jött ki egy újabb ételfotó, videó vagy cikk, elgondolkodtam azon, hogy megéri-e még 2025-ben blogolni. Az AI segít a receptekben, ha jól kérdezel, akkor összeállít neked egy komplett diétás étrendet, táplálkozási tanácsokat ad, vagy javaslatokat az egészséges életmódra. Ha az AI mindent elvégez, akkor szükség van még az én oldalamra?
Az adatokból azt láttam, hogy az oldal látogatói száma visszaesett. Például még korábban az avokádókrém receptre sokan kattintottak át az oldalamra, 2025-ben az AI összefoglalóban megkapták a választ arra, hogy hogyan kell avokádókrémet készíteni és ezért visszaesett azok száma, akik átjöttek az oldalra a Google keresőből.
Nagyon sok munkám van abban, hogy ha beírjátok a Google keresőbe valamelyik receptet, tehát kerestek egy diétás ételre, akkor jó helyen jelenjen meg az én receptem a többi gasztro oldal receptje között. Mindig is az organikus forgalom terelte a legtöbb felhasználót az weboldalamra és ez 2025-ben visszaesett. Először megijedtem, hogy nem fogom tudni olyan hatásosan eljuttatni hozzátok a tartalmaimat, de később rájöttem, hogy van még számtalan mód erre. Elkezdtem új csatornákat felkutatni és most már pozitívabban látom a jövőt e téren.
Amikor a Reddit-re feltettem a mézeskalácsom fotóját, valaki azzal vádolt, hogy AI generált a kép és nem is én fotóztam. Jól esett, hogy annyira profinak nézte, mintha az AI csinálta volna. Dicséretnek éreztem. Aztán megjelent a fejemben egy vészjósló hang: lehet, hogy a jövőben többen fognak kételkedni abban, hogy az én munkámat látják-e? Lehet, hogy most is azt gondolják, hogy a fotóimat és a cikkeimet az AI csinálja? Annak ellenére, hogy rengeteg munkát és energiát fektetek bele, lehet eljön az idő, hogy majd nekem kell bizonyítanom, hogy valóban én csinálom és nem egy gép?
Ebben az évben sok félelmem volt az AI-al kapcsolatban és ezek teljes mértében azért nem szűntek meg. Az AI-al együtt kell tudni élni. Ez új és nehéz feladat. 2025 így sok tekintetben az átrendeződést hozta – marketing szempontból mindenképpen és ennek folytatása várható még 2026-ban.
Az év tanulságai
2025-ben is számos felismerésem volt. Például ezek:
- Szeretek rendszerezni, rendbe tenni helyeket, fiókokat – otthoni fiókokat és Google Analytics vagy Google Ads fiókokat is. A rendszer építésében jó voltam eddig is, és idén még jobb lettem. (2025-ben a Gdrive, Trello és a saját tracker-ek rendszere bevált nálam.)
- Minden fontos célomat elérem (lehet, hogy valami évekbe telik, de megcsinálom). Kis lépések sorozata minden.
- A squash nagyon fontos számomra ahhoz, hogy testileg és lelkileg jól legyek.
- Az emberek úgy szeretnének lefogyni, hogy ne kelljen se megváltozni, se lemondani dolgokról. Ezért nem lesz sosem nagy tömeg a blogomon – mert én nem egy gyors és kényelmes terméket ajánlok, hanem bonyolult méricskélést és főzést. Vagyis nem kényelmes dolgokat.
- Nem akarok meghökkentő tartalmakat készíteni, vagy napi szinten Reels videókat kitenni. Biztosan nagy forgalmam lenne, ha így tennék, mert a közösségi média ennek kedvez mostanában. De nem ez az én utam. A Meta univerzumtól és a gyorsan pörgő dolgoktól távol tartom magam. A jövőben inkább lassú és hosszú YouTube videókat fogok készíteni, mert azt gondolom, hogy ezt tényleg azok használják, akik főzni akarnak és nem csak evés közben, szórakozásként megnézni egy-egy ételvideót.
Az év kérdése
Neked mi az életcélod? Miért kelsz fel minden nap? Mi hajt, amikor a blogodat írod, vagy ételeket fotózol?
Ezeket a kérdéseket az egyik barátomtól kaptam meg az év utolsó napján. Azért szeretném ezzel zárni az összefoglalót, mert ez egy alapkérdés, ami szinte mindig foglalkoztatott, de azt hiszem, most sincs meg a válaszom rá. Vagy legalábbis nem olyan, mint a barátomnak, aki egy nagy célt tűzött ki maga elé: 25 éves koráig 50 országba eljutni. Ez a cél mérhető és megvalósítható. Nekem ilyen célom nincs. Az a helyzet, hogy mindent elértem, amit igazán akartam: saját lakást, karcsú, sportos alakot, szerethető munkát, saját online felületet. Kiadtam a saját könyvemet. Boldog párkapcsolatban élek. Barátok vesznek körül. Egészséges vagyok. Életem minden területét teljesnek érzem. Mi lehetne a célom? Azt hiszem, csupán annyi, hogy ezeket fenntartsam.
Régen nagy álmom volt, hogy saját éttermet nyissak. Ehhez hasonló álmokból, vágyakból még rengeteg volt. De ma már nem látok bennük fantáziát. Az álmok változnak. Az élet is változik. Már nem tennék fel egy álmot egyetlen lapra.
Mit várok 2026-tól?
2026-ban ezek lesznek fontosak számomra:
- empátia
- kritikus gondolkodás
- megbízhatóság
- kreativitás
Ennek megfelelően alakítottam ki a 2026-os stratégiámat a blogra. Mindent nem mondhatok el, csak annyit, hogy eszem ágában sincs abbahagyni a blogolást, vagy megállni ezen a szinten. A blogomat fejleszteni fogom továbbra is. Vannak új ötleteim cikkekre, alapanyagokra, receptekre. Tervben vannak új receptfüzetek is. Talán csinálok újra egy e-mail kurzust, ami segít a fogyásban. A videós tartalmakon lesz a fókusz. Szeretnék több videót készíteni és nemcsak rövid videókat, hanem hosszabb élményeket is adnék a főzés öröméről.
Összegzés
Miről is szólt 2025? Egy kicsit mindenről. Minden területen volt mozgás, hullámzás. Még nem nagy lendület (az szerintem majd jövőre), hanem átrendeződés, hogy mi a fontos és merre akarok haladni tovább. Rengeteget rendszereztem, hogy átlássam a nagy egészet. Nyilván nincs egy olyan jósgömböm, amibe ha belenézek, akkor kristálytisztán látom, hogy mi várható. Viszont nincs is szükségem egy ilyen gömbre, mert a szívemmel érzem, hogy minden rendben lesz.
Sokan aggódnak, hogy milyen változásokat hoz 2026. Én viszont nem nehézségként gondolok a jövőre, hanem lehetőségként. Eddig is azon dolgoztam, hogy most ne kelljen aggódnom. Letettem az alapjait annak, hogy most lehetőségeim legyenek. Rengeteget tanultam, képeztem magam. (2025-ben is két új tanfolyamot végeztem el.) Ügyesen félre tudtam tenni (nem az vagyok, aki feléli a teljes fizetését). Sokat tettem a mentális és fizikai egészségemért. Azok tényleg aggódhatnak, akik eddig sem tettek semmit a jövőjükért. Én viszont nem tartozom közéjük. A lehetőségeket fogom látni 2026-ban. Sokat tettem ezért, hogy így legyen. Szóval, helló 2026, gyere csak, megleszünk itt! 🙂
Kívánom, hogy 2026 sok örömet, sikert, bőséget és olyan pillanatokat hozzon neked, amikre jó lesz visszaemlékezni (és év végén kielemezni).
Olvasd el ezt is: 2025 legjobb receptjei és a legfinomabb ételek, amiket kóstoltam

